SMS na nałóg.

Cigarettes - freerangestock.com

Rozstanie z nałogiem jakim jest palenie praktycznie niekiedy nie przychodzi łatwo. Zwłaszcza wtedy gdy palacz już kilkakrotnie próbował odstąpić od nałogu po życiu z dymkiem często nawet kilkanaście lat. Cały czas trwają poszukiwana wspomagaczy dla chcących rzucić palenie aby proces ten był szybki i mniej dokuczliwy.

Naukowcy zadali sobie pytanie – czy zwykłe tekstowe wiadomości mogą pomóc w rzuceniu palenia . Z ich badań wynikło iż najwyraźniej tak, lecz muszą być to być SMSy personalizowanie i dostosowane do odbiorcy. SMSy mogą być perfekcyjnym rozwiązaniem i mechanizmem do realizacji dostosowanych interwencji, gdyż są tanie, większość z nas ma do niech dostęp i są przekazywane w mgnieniu oka. Naukowcy mieli zamiar sprawdzić czy wiadomości SMS mogą być wykorzystane do zbierania danych na temat zwyczajów osób które palą i kontrolowania przez nich nałogu na podstawie posiadanych informacji.

Z badan okazało się iż wiadomości tekstowe są równie skuteczne co inne drogie metody zbierania i analizowania danych o nałogu. Dodatkowo są o wiele prostsze w obsłudze i praktyczniejsza dla palacza.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania