Soczewki kontaktowe - prawdy i mity

Soczewki kontaktowe - zdjęcie partnera

Chociaż soczewki kontaktowe "miękkie" są już z nami od lat 70-tych XX stulecia cały czas uważane są przez niektórych za nowość, za modny gadżet przeznaczony dla aktorów czy po prostu za kaprys tych, którzy "źle wyglądają w okularach". Panują również opinie, że długotrwałe używanie soczewek kontaktowych źle wpływa na oko, powoduje stany zapalne i łączy się z odczuwalnym dyskomfortem. Autorzy takich teorii prawdopodobnie nigdy nie spróbowali jak wygodne są soczewki kontaktowe. Mity te powstały jeszcze za czasów "twardych" soczewek, które rzeczywiście powodowały uczucie uwierania w oku. Nowoczesne soczewki kontaktowe nie są w żaden sposób odczuwalne przez oko i gdyby nie jakość widzenia trudno było by jednoznacznie stwierdzić czy mamy je założone czy też nie. Soczewki kontaktowe korygują prawie wszystkie wady wzroku i mogą być używane przez pacjentów w każdym wieku – od dzieci aż po seniorów. Są proste w użytkowaniu i konserwacji, pod okiem fachowca każdy może się tego nauczyć w dosłownie kilka minut. Są też znacznie tańsze od okularów korekcyjnych, ponieważ wydatki rozkładają się w czasie.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Obecnie soczewki kontaktowe są dostępne powszechnie. Można je kupić nawet w sieciowych drogeriach. Jednak należy pamiętać, że tak jak w przypadku tradycyjnych okularów należy zbadać wzrok u okulisty i zasięgnąć jego porady co do rodzaju soczewek. Kolejnym etapem będzie wybór i zakup soczewek. Dla tych, którzy poważnie traktują własne zdrowie, a nie dysponują zbyt wielką ilością czasu idealnym wyjściem będzie załatwienie wszystkiego kompleksowo. Na stronie coopervision.pl można znaleźć najbliższy gabinet okulistyczny i umówić się na badanie. Bezpośrednio po badaniu można zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe i na miejscu nauczyć się je zakładać. Coopervision.pl współpracuje z najlepszymi salonami optycznymi i zapewnia sprawdzone i certyfikowane soczewki kontaktowe najlepszych producentów. Pacjenci zarejestrowani na stronie mogą korzystać z korzystnych rabatów i na bieżąco korzystać z porad specjalistów.

Czy każdy może używać soczewek kontaktowych?

Właściwie tak. Przeciwwskazania do ich używania obejmują tylko 0,1% ludzi dotkniętych wadami wzroku. Soczewki kontaktowe korygują najpopularniejsze wady wzroku – a więc dalekowzroczność i krótkowzroczność. Nie każdy wie, że mogą również korygować astygmatyzm – są to tak zwane soczewki toryczne. Specjalne soczewki przeznaczone są dla osób, które mają problemy z tak zwaną prezbiopią zwaną również nadwzrocznością starczą – są to soczewki progresywne.

Soczewki kontaktowe pozbawione są wszystkich wad okularów – nie spadają, nie przeszkadzają w pracy, nie parują, nie ograniczają pola widzenia, pozwalają na używanie okularów przeciwsłonecznych. Każdy, kto je wypróbuje nie będzie chciał wrócić do noszenia okularów.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania