Tabletki i plastry antynikotynowe jednak pomocne!

Cigarettes - freerangestock.com

Opublikowane przez pismo Addiction międzynarodowe badania sugerują, że zarówno plastry zawierające nikotynę, jak i przepisywane przez lekarzy leki, pomagają przy rzucaniu palenia.

Wyniki dotychczasowych obserwacji zdawały się być sprzeczne. Badania kliniczne wykazywały, że preparaty wspomagające walkę z nałogiem są skuteczne, jednak praktyka pokazywała często, że jest inaczej.

Przeprowadzono w związku z tym badanie. Wzięło w nim udział 7,4 tys osób z Wielkiej Brytanii, Kanadzy, USA i Australii. Wolontariusze zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa (ok. 2,2 tys) wspomagała się w walce z nałogiem plastrami, lub lekami. Druga grupa zdana była na swoją silna wolę.

Okazało się, że z grupy drugiej zaledwie 5 proc. badanych udało się wytrzymać bez papierosa minimum pół roku. W grupie pierwszej udawało się to znacznie częściej. W przypadku osób zażywających vareniclinę - ok. 19 proc, stosującym plastry nikotynowe - 18 proc., stosującym lek przeciwdepresyjny buproprion - 15 proc.

W zależności od tego jak długo i jak dużo ktoś pali, plasty i buproprion mogą czterokrotnie zwiększyć szansę rzucenia nałogu. Vareniclina może zwiększyć te szanse nawet sześciokrotnie. - zaznacza dr Karin Kasza z Roswell Park Cancer Institute w Buffalo, główna autorka badań.

Pomimo tego, że bardzo często osoby, które podejmują próbę zerwania z nałogiem, po jakimś czasie do niego wracają, to w końcu udaje im się jednak trwale z niego zrezygnować.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania