Wiara w siłę wyższą wiąże się z poprawą wyników leczenia psychiatrycznego.

Flying Lovers, Exsodus / www.freedigitalphotos.net

Z badań naukowców z McLean Hospital w Bostonie, opublikowanych w Journal od Affective Disorders wynika, że wiara w Boga może istotnie polepszyć efektywność krótkoterminowej terapii zaburzeń psychicznych.
Naukowcy badali związek pomiędzy wiarą Boga wśród pacjentów psychiatrycznych a oczekiwaniami odnośnie terapii i prawdziwymi skutkami leczenia.

Badanie obejmowało 159 pacjentów ze szpitala psychiatrycznego McLean, którzy przebywali tam rok. Pacjenci w pięciopunktowej skali oceniali to jak silna jest ich wiara w Boga, czego oczekują od terapii i treningu kontroli sowich emocji.

Obserwacje pokazały, że wiara w Boga była znacznie silniejsza u tych osób, które poprawnie odpowiedziały na leczenie w porównaniu do tych, które nie zareagowały na leczenie i których stan nie poprawił się.

Okazało się również, że osoby, które uważały się za mocno wierzące miały najlepsze wyniki dotyczące redukcji depresji, zmniejszenia skłonności do samookaleczeń i polepszenia samopoczucia.

Dr David H. Rosmarin podkreślił, że chodzi o wiarę w istotę wyższą, a nie o przynależność religijną, konkretne wyznanie, ponieważ te dwa czynniki nie wpływają na skuteczność i długość terapii.

Źrodło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania