Wymuszony uśmiech unieszczęśliwia...

smile.jpg

Zdaniem naukowców z Hong Kong University of Science and Technology wywoływanie sztucznego uśmiechu w obecności problemów może przyczyniać się do tego, że niektórzy ludzie czują się gorzej, dlatego uważają, że radzenie aby ktoś się uśmiechnął nie jest dobre dla każdego.

Badacze uważają, że zmuszanie się do uśmiechu w nadziei, że zrobi nam się lepiej albo w celu ukrycia naszych negatywnych emocji może przynieść skutek odwrotny.

Według badacza Anirban'a Mukhopadhyay uśmiech najlepiej odzwierciedla to gdy człowiek jest szczęśliwy, jednak gdy uśmiechamy się wtedy gdy czujemy się nieszczęśliwi, aby zakryć negatywne emocje lub gdy chcemy stać się szczęśliwymi, możemy potem kojarzyć ten akt (akt uśmiechania) z poczuciem nieszczęścia.

Co robić, uśmiechać się czy nie? Badacz uważa, że osoby z pogodnym usposobieniem u których uśmiech często gości na twarzy powinny czuć się lepiej z uśmiechem. Natomiast osoby, które zazwyczaj się nie uśmiechają powinny pamiętać, że wymuszony uśmiech może je tylko unieszczęśliwić.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania