Zwierzęta domowe - surowe mięso może powodować choroby

stek, by piyato/www.freedigitalphotos.net

Gdy chodzi o nasze zwierzęta, chcemy je karmić jak najlepiej. Niektórzy właściciele psów i kotów wierzą, że najzdrowszą karmą dla ich pupili jest surowe mięso, a na pewno zdrowszą od komercyjnych karm dla zwierząt domowych. A co mówi nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of American Veterinary Medicine?

Naukowy zespół badawczy, kierowany przez dr Lisę Freeman z Cummings School of Veterinary Medicine w Tufts University w stanie Massachusetts, zauważa, że ​​wielu miłośników zwierząt twierdzi, że dieta na bazie surowego mięsa (ang. raw meat-based diets- RMBDs) jest bardziej naturalną dietą dla psów i kotów.

Jednak, zarówno American Animal Hospital Association* i American Veterinary Medical Association** sugerują, że karma dla zwierząt domowych zawierająca surowe i niedogotowane mięso może prowadzić do chorób przenoszonych drogą pokarmową, dotyczy to nie tylko zwierząt, ale i ludzi, którzy stykają się z nimi.

Dr Freeman wyjaśnia: "Decyzje dotyczące odżywiania zwierząt są często podejmowane z głębi serca i z najlepszymi intencjami, ale ważne jest, aby spojrzeć na dowody, które mówią nam o korzyściach i bezpieczeństwie danej diety"

*Amerykańskie Stowarzyszenie Szpitali Zwierząt
** Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Weterynaryjnej

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania