Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Hipochondria - nerwica hipochondyczna

Hipochondria - nerwica hipochondyczna - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Hipochondria - nerwica hipochondyczna - Opis choroby:

W nerwicy hipochondrycznej na pierwszy plan wysuwa się głębokie przekonanie o złym stanie zdrowia i skupieniu na swoim ciele całego swojego działania i myślenia. W dolegliwościach hipochondrycznych przeważnie dominuje uczucie bólu, zlokalizowanego w różnych częściach ciała, nie spowodowanego jednak żadną chorobą somatyczną. Często bywa tak, że hipochondria ma charakter ucieczki w chorobę, spowodowanej niepowodzeniami lub brakiem satysfakcji życiowej.

Nerwica ta rzadko występuje samodzielnie, częściej towarzyszy innym zaburzeniom psychicznym, np. depresji. Jej zdiagnozowanie jest bardzo trudne i trwa zwykle długo.

Dotychczas nie udało się ustalić konkretnych przyczyn hipochondrii. Przypuszcza się jednak, że może ona być efektem odwrócenia zainteresowania od świata zewnętrznego i skierowania go na własną osobę, wyrazem poczucia winy i potrzeby karania się lub przemieszczenia lęku, spowodowanego niezaspokojeniem potrzeby miłości.

Prosze o pomoc cierpie na

Prosze o pomoc cierpie na nerwice lekowa 8 lat .Od sierpnia coraz gozej ze mna jest dlatego ze bylam u okulisty i powiedzial mi ze ma jakies zatarete granice dna oka polozono mnie do szpitala na neurologie i zrobiono mi badania rezonansu magnetycznego i wyszlo ze mam mikrogruczolaka przysadki mozgowej .nie mogllam z tym zyc i myslec wiec pojechalam do specialist co zajmuje sie ty i stwierdzil ze nie mam tego guza ze na zdjeciach nic nie widac a co do oka to nie wie dla czego tak ma ze moze stwardnienie rozsiane blagam o pomoc bo ja dluzej tak nie wytrzymam

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania