Mózg uszkadzany przez nadwagę.

Human_brain_in_a_vat.jpg

Nadmiar zbędnych kilogramów jest nie tylko niebezpieczny dla naszego serca, stawów czy tętnic lecz również dla mózgu. Małe dodatkowe ciastko więc nie tylko będzie widoczne jako wyższa cyfra na wadze.

W rzeczywiści według naukowców złe odżywianie i nadmiar kilogramów na ciele jest przyczyną uszkodzeń mózgu. Tego typu uszkodzenia najważniejszego organu naszego organizmy mogą być źródłem problemów pamięcią i zwiększać ryzyko demencji w schyłkowym momencie życia. Uszkodzenia te również powodują wcześniejsze starzenie się istoty szarej naszego mózgu nawet o 16 lat. Istota szara mózgu jest związana z procesami myślenia i zarządza mięśniami, które są skorelowane z wiszeniem, słyszeniem oraz myśleniem. Istota szara dodatków odpowiedzialna jest za pamięć i emocje. Natomiast istot biała mózgu pozwala mózgowym komórkom na wiązanie się między sobą. Zbędne kilogramy mogą zmieniać nasz sposób myślenia, powodować upośledzenie naszych osądów oraz wywoływać ochotę na jedzenie wysokokalorycznego jedzenia. Nadwaga wręcz jest przyczyną pokarmowej narkomani – im więcej mamy dodatkowych kilogramów tym więcej jemy.

Dieta która jest nasycona tłuszczami zatyka tętnice a to skutkuje pogorszeniem się serca lecz również podobne działanie wywierają na mózg. Tłuste jedzenie można by posumować powoduje bardzo duże zmiany patologiczne w mózgu.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania