Strach u nastolatków - ciężko z nim walczyć

nastolatki, by imagerymajestic/ www.freedigitalphotos.net

Przprowadzone ostatnio badanie może być krokiem naprzód w kierunku wyjaśnienia tak licznych depresji i stanów lękowych u nastolatków. Okazało się, że sposób w jaki strach zagnieżdża się w młodym umyśle jest nieco inny niż sądzono do tej pory.

Dużo ciężej jest walczyć ze strachem u tej grupy wiekowej osób. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Weill Cornell Medical Collage pokazało, że lęk wśród młodych osób utrzymuje na bardzo wysokim poziomie się także wówczas, gdy zagrożenie już minęło. Może to tłumaczyć pojawianie się stanów lękowych i zaburzeń związanych z wystawieniem na różne stresujące czynniki.

Do dość ważne odkrycie. Jego autor, dr Siobhan S. Pattwel mówi: “Jest to pierwsze badanie, które na podstawie eksperymentów pokazuje, że młodzi ludzie w okresie dorastania mają zmniejszoną zdolność oswajania lęków(...) O wadze naszych badań świadczy fakt, iż pozwalają one wyjaśnić dlaczego epidemiolodzy zauważyli, że silne stany lękowe nasilają się w okresie dojrzewania bądź tuż przed jego rozpoczęciem. Przewiduje się, że około 75% dorosłych z zaburzeniami lękowymi cierpi na nie już za młodu”

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania