Możesz znaleźć chorobę wg. objawów. Wypróbuj nowy filtr: Objawy chorób.
Znasz chorobę? Poczytaj jaki lek Ci w niej pomoże.

Atopowe zapalenie skóry - egzema

Atopowe zapalenie skóry - egzema - Objawy choroby:

Szukaj chorób wg objawów: Objawy choroby

Atopowe zapalenie skóry - egzema - Opis choroby:

Atopowe zapalenie skóry, AZS, zwane też egzemą, wypryskiem atopowym, a niegdyś świerzbiączką Besniera, wypryskiem alergicznym lub alergicznym zapaleniem skóry jest chorobą zaliczaną do chorób atopowych. Niektórzy zaliczają atopowe zapalenie skóry również do chorób psychosomatycznych.
Atopowe zapalenie skóry pojawia się często wraz z uczuleniem na pokarmy, astmą czy katarem siennym. Jest to przewlekłe i nawrotowe schorzenie, rozwijające się na podłożu zaburzeń w układzie immunologicznym, które należy do grupy chorób atopowych. Atopowe zapalenie skóry mylone jest często z łuszczycą.

Objawy atopowego zapalenia skóry:

- zaczerwienienie i suchość skóry
- skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych
- uporczywy i bardzo nasilony świąd skóry
- wypryski pojawiające się na skórze (Wypryski są wynikiem m.in. obniżonego "progu świądowego" oraz nadreaktywnością skóry w odniesieniu do różnorodnych czynników)

Czynniki, które powodują nadreaktywność skóry:

* środki drażniące i alergeny - podrażnienie mechaniczne, mydła, rozpuszczalniki, konserwanty, detergenty, wełna, wietrzny klimat, nadmierne pocenie się,
* alergeny wziewne - roztocza kurzu domowego (Dematophagoides pteronyssinus), pleśnie, pyłki, sierść zwierząt,
* drobnoustroje - Staphylococcus aureus, drożdżaki, dermatofity z gatunku Trichophyton,
* pokarmy - jajka, mleko, soja, orzechy, ryby, skorupiaki, pszenica,
* inne - stres, czynniki psychiczne.

Zmiany najczęściej lokalizują się na zgięciach łokciowych i kolanowych, na twarzy i szyi, ale mogą obejmować całe ciało (patrz: erytrodermia). Atopowemu zapaleniu skóry często towarzyszą również inne schorzenia atopowe: astma oskrzelowa, sezonowy lub przewlekły katar sienny oraz alergiczne zapalenie spojówek.

Choroba ma przebieg wieloletni z okresami kiedy objawy są mniej lub bardziej nasilone. W przebiegu choroby mają również udział emocje i psychika chorego, które same nie są przyczyną objawów, ale poprzez wpływ układu nerwowego mogą stać się czynnikiem wyzwalającym objawy u osoby chorej.

W ostrej fazie atopowego zapalenia skóry przeważają takie wykwity skórne, jak ogniska rumieniowe dosyć wyraźnie odgraniczone od skóry otoczenia, na podłożu których występują drobne grudki, pęcherzyki oraz nadżerki. W przypadku podostrego stanu rozwoju AZS cechą charakterystyczną są ogniska rumieniowe, nasilone złuszczenie naskórka oraz przeczosy, czyli uszkodzenie naskórka pod wpływem drapania, najczęściej w kształcie linii. Przeczosy goją się całkowicie i nie zostają po nich blizny.
W przypadku, kiedy dojdzie do rozwoju stanu przewlekłego obserwuje się ogniska tzw. lichenizacji, czyli liszajowacenia.

Pierwszym krokiem w leczeniu jest wykluczenie z diety bądź z otoczenia alergenu, który wywołuje AZS oraz łagodzenie zmian skórnych.
Leczenie egzemy jest bardzo trudne. Wymaga wykrycia czynników powodujących wyprysk lub mu sprzyjających, by zastosować odczulanie. W przypadku niewykrycia czynnika uczulającego stosuje się odczulanie nieswoiste - środki odczulające ogólnie. Leczenie miejscowe, stosowane na skórę, przynosi jedynie bezpośrednią ulgę, nie likwiduje jednak przyczyny.

Leczenie objawowe:

* Środki przeciwhistaminowe
* Kortykosteroidy ogólnie w okresie zaostrzeń i miejscowo w postaci maści, z unikaniem zaróbki lanolinowej (chorzy często są na nią wrażliwi)
* Leki immunosupresyjne (np. cyklosporyna A, takrolimus, pimekrolimus)
* Pielęgnacja i natłuszczanie skóry

Szukaj lekarza od tej choroby: Dermatolog

No dobrze, a co sądzicie o

No dobrze, a co sądzicie o dermokosmetykach "dr. Michaels". Czy są skuteczne?

Witam serdecznie. Walczę z

Witam serdecznie. Walczę z Egzema juz dwa lata . I niestety nic nie pomaga , dieta , zmiana otoczenia , maści ,leki etc. Miałem nawet operacje dość długą i bolesna . Moja to powyżej kostki tak z 25 cm średnicy. Nie swedzi, tylko strasznie boli . Pęka jakiś śluz sie pokazuje ... bez komentarza. Zmiany lekarzy , profesorów , kosmiczne kwoty na lekarstwa , i nic. Jestem załamany.i pokazuje sie nowa na twarzy...dłoniach..brzuchu ...Jakaś rada ?
damianelectrics@gmail.com

Super pomaga woda morska

Super pomaga woda morska pozdr

Maść tranowa proszę

Maść tranowa proszę spróbować mojej mamie pomogło a też była cała dłoń zajęta egzema. Mój syn ma I zauważyłam po podaniu leku przeciwalergiczne I smarujemy kremem Dado Sens sos care. Też pomaga

Pij wódkę z kiściami

Pij wódkę z kiściami babki lekarskiej przez 2 tyg pomaga

Witam, poszukujemy osób

Witam,
poszukujemy osób chorujących na EGZEMĘ do badania polegającego na indywidualnym, anonimowym wywiadzie dotyczącym tej właśnie choroby. Rozmowa jest anonimowa, trwa około godziny, odbywa się w Krakowie. Za poświęcony czas przewidziane jest wynagrodzenie.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt: milenaa5@vp.pl (proszę wpisać w temat mejla: EGZEMA).

Oczywiście nie sposób się

Oczywiście nie sposób się nie zgodzić, że są osoby którym pomogła jakaś maść i on ją poleca.
Ale do zagadnienia trzeba podejść (w dużym uproszczeniu mówiąc ) dwutorowo:
- poszukiwanie przyczyn
- leczenie objawów
żadnej z tych dróg nie powinna być ogólnie mówiąc na piedestale
To jak z książkami znachorów. Jeżeli jeden przepis nam pomógł to wcale nie znaczy, że reszta to same perły. Generalnie nie polecam ślepo stosować przepisy z tego rodzaju książek.
Każdy z nas jest inny. Spotykamy się z różnymi substancjami różnie się odżywiamy, zmieniamy środowisko
pory roku oddziaływują różnie na nas. Trzeba w sposób przemyślany próbować zmienić jakiś czynnik i bacznie obserwować skutki tych zmian. Nie od razy się pojawiają czasami potrzeba tygodnia lub więcej żeby zaobserwować jakieś skutki lub ich brak, Warto również spojrzeć na swoje otoczenie. Mieszkanie gdzie spędzamy dużo czasu, czy przypadkiem wokół nas nie ma jakiejś przyczyny naszego złego samopoczucia. A może właśnie po przeprowadzce lub pomalowaniu mieszkania, zmianie paneli coś się pojawiło? To można ogólnie nazwać czynnikami zewnętrznymi.
To co jemy to następna grupa do obserwacji. Czy coś wyeliminować czy dodać? oczywiście ciągle uważnie obserwując jak to na nas działa. w razie wątpliwości polecam nie zmieniając niczego jeszcze raz powtórzyć
odstawienie lub dodanie jakiegoś produktu.
Na tym polu nikt nam nie jest w stanie pomóc nawet najlepszy alergolog lub modny trend.
Typu gluten szkodzi kawa szkodzi kozie mleko jest dobre na wszystko. To możemy tylko zaobserwować
dla konkretnej jednostki.
Czymś jeszcze innym jest leczenie objawów. Może ono trwać w nieskończoność i nie przynieść żadnych rezultatów jeżeli nie usuniemy przyczyny a stosowanie sterydów to niestety wybór mniejszego zła.
Lecz niezastosowanie pomocy do odbudowania się zdrowej skóry może skutkować również brakiem
postepów w leczeniu.
Szukanie złotego środka to nie jest metoda indywidualna. A przypominam każdy z nas jest inny.
Życzę owocnych poszukiwań. Które zaowocują lepszym poziomem i wiedzy i naszego życia.

kupcie w aptece masc tranowa

kupcie w aptece masc tranowa za 2 zl powinno pomoc.ja mialem klopoty z rekoma uzywalem chyba wszystkiego i na recepty i nie tylko i pewnego razu mama poszla do apteki kupic mi masc na recepte i jakos sie zgadala z kobieta z apteki a ta wlasnie polecila te masc i powiedziala ze za te pieniadze nic sie nie ryzykuje i pomoglo.mam rece teraz jak u niemowlaka i minely juz4 lata i nie ma nawrotow.niech jej bog wynagrodzi w dzieciach.teraz jestem szczesliwy.

Witam. Moje problemy z

Witam. Moje problemy z egzemą trwały dość długo, kolejni lekarze przepisywali mi różne maści które nie pomagały w ogóle albo pomagały bardzo mało. Myślałem że niczym nie wyleczę tego cholerstwa. Na szczęście koleżanka mojej żony poleciła mi maść która działa inaczej niż wszystkie inne. Maść ta pomaga skórze się zregenerować i uodpornić na kolejne ataki choroby. Jej działanie polega na intensywnym nawodnieniu i odżywieniu skóry. Organizm wówczas sam zwalcza egzemę. Efekty przynajmniej w moim przypadku były rewelacyjne. Maść nazywa się ecto skin p7 i teraz polecam ją wszystkim.

Witam,miałam egzemę na

Witam,miałam egzemę na stopach po urodzeniu dziecka lekarze dermatolodzy leczyli mnie 9 miesięcy uparcie twierdząc że mam grzybicę maści nie pomagały a skutecznie czyściły portfel.Skóra na stopach popękała,widać było żywe mięso goączka jest że boso można stać na śniegu.Do dziecka szłam na kolanach,bo gdy stanęłam na nogi ,wszystko pękało,chodziłam po domu na czterech.Trafiłam w końcu na super Panią Doktor która po pierwszym spojrzeniu na stopy stwierdziła że to na100% EGZEMA,przepisała dwa rodzaje masci robione w aptece jedna na bazie wazeliny,druga na bazie glinki .Po tygodniu stosowania pierwszej stanęłam na nogi a po dwóch mogłam już biegać.Egzema to było uczulenie na farby i rozpuszczalnik,od czasu do czasu się odnawia ale już wiem jak to leczyć.Wydałam na leki tysiące złotych,na darmo a te dwie masci kosztowały w sumie 10 zł i jestem zdrowa

Witam,mam egzemę od kilku

Witam,mam egzemę od kilku już lat.Lekarze dermatolodzy faszerowali mnie różnymi specjałami,ale tylko przez to dorobiłem się problemów z żołądkiem i wątrobą (stosowanie leków) Zauważyłem tutaj,na Waszym forum,i na innych też,że....nikt nie wpadł na pomysł,aby.....właśnie wprost zrobić sobie fotkę z telefonu np.miejsca choroby skóry egzemy,i na forach je pokazywać innym forumowiczom,(za zgodą oczywiście MODERACJI)-to na prawdę by dużo wniosło i pomogło w leczeniu takich chorób.Ja mam egzemę na na wysokości kości piszczelowej,czyli od przodu nogi,między kolanem a stopą-tak w połowie.Boję się,bo mam tam strasznie suchą skórę a wokół niej zaczerwienienie które idzie dalej w dół aż do stopy.Boję się czy czasem to się może przeistoczyć w RAKA ZŁOŚLIWEGO.Wiem,że bez skutecznego leczenia taka chora skóra może ale nie musi się przeistoczyć w NOWOTWÓR i to ZŁOŚLIWY.-Dlatego BARDZO bym chciał zamieścić TUTAJ moją fotkę z odcinkiem mojej chorej skóry na nadze,bo wtedy WSZYSCY FORUMOWICZE mogliby sobie zobaczyć i porównać czy mają podobne ODMIANY EGZEMY,-bo wiem że jest ich ogromnie dużo.Bo pisać i opowiadać,-to nie to samo co ZOBACZYĆ i porównać.Uprzejmie proszę Moderatorów o pozytywną odpowiedź na moją propozycję umieszczenia fotki osób z problemami skóry typu egzema,to na pewno by pomogło w chorobach skóry,NASZYCH forumowiczów jak również moich.Serdecznie pozdrawiam WSZYSTKICH CIERPIĄCYCH na tę przykrą chorobę,i życzę zdrowia i wytrwałości w leczeniu,a przede wszystkim w ZNALEZIENIU PRZYCZYNY TEJ CHOROBY.Zbyszek z Koszalina.W razie pytań,proszę piszcie do mnie,mój e-mail zbyszekmuzyk28@wp.pl Serdeczne pozdrowienia przesyłam też MODERACJI za wyrozumiałość Naszych chorób i problemów.Zbyszek.

witam czy mogła podać mi

witam czy mogła podać mi pani jakiś namiar na tąpanią doktor lub chociaż skład tych maści

Mam gorącą prośbę o

Mam gorącą prośbę o podanie składu tych maści. też borykam się z egzemą i dostaję od lekarza różne robione jak i gotowe maści i inne specyfiki za które słono płace i niestety nic nie pomaga. Z góry gorąco dziękuję

Witam. Też mam egzemę

Witam.

Też mam egzemę borykam się z nią od 2 lat mogła byś podać dokładnie skład tych maści.

Moze pani podać namiary na

Moze pani podać namiary na tą p. doktor i w jakim mieście i , recepturę na te robione maści, napewno dostała pani w aptece odpis na nie.

Gdzie można dostać

Gdzie można dostać namiary na tą panią doktor i podane recepty

Gdzie można dostać

Gdzie można dostać namiary na tą panią doktor i podane recepty

Ludzie odstawcie jedzenie

Ludzie odstawcie jedzenie jajek i mleka. Takze odstawcie produkty zawierajace mleko i jaja. Do czasu ustąpienia choroby nawet masła.

POLECAM krem do rak i stóp

POLECAM krem do rak i stóp głęboko odżywczy firmyZIAJA ZAPOBIEGA pękaniu i rogowaceniu naskórka przywraca elastyczność skóry tani i działa w pomarańczowym 50ml opakowaniu łagodzi egzeme szukać w aptece

super, szukałam jakiegoś

super, szukałam jakiegoś fajnego kremu bo chyba mam własnie problem z egzema czy tym atopowym zapaleniem skóry, gdzieś mi się obiło o ouszy że to jest jedno i to samo a ja chyba mam coś takiego na rękach, dałe dłonie aż po ramień w plamach ;// grr... czytałam właśnie o tym tutaj; http://www.alergie.objawy.net/Objawy+egzemy i szukałam metody, tzn. środka - teraz wypróbuję :) dzięki wielkie!

ATOPERAL BEBY EMULSJA DO

ATOPERAL BEBY EMULSJA DO CIAŁA DZIAŁA dobrze na egzeme rąk dostałem i 2 razy posmarowałem i jest poprawa muszę kupić w aptece i stosować ulga jest szybka zobaczę jak dalej będzie .

to nie masz egzemy , ja mam

to nie masz egzemy , ja mam ten prepatar i nic nie pomaga, serio!!

Witam Obecnie mieszkam w

Witam
Obecnie mieszkam w Anglii,tutaj też urodziłam moją córeczkę.Kiedy miała 3 miesiące pojawiła się u niej egzema.Najpierw na policzkach,później na ramionach i pleckach.Od tutejszych lekarzy otrzymywałam różnego rodzaju maści,balsamy,płyny do kąpieli a nawet maści sterydowe,tj.np:
-Hydromol ointment 125g-środek zmiękczający i nawilżający suchą skórę,może być stosowany zamiast mydła
-Hydrocortisore Cream 0,5%-krem zmniejszający stan zapalny skóry,na bazie sterydów,nie zaleca się stosowania dłużej niż 5-7 dni dwa lub trzy razy dziennie
-Hydromol Cream dry skin conditions 500g-zmiękczający krem do smarowania i nawilżania skóry,nakładać obficie
Niestety żadne z w/w leków nie pomagały mojemu dziecku.Ale nie powiedziane że nie pomogą komuś z Was.
Widziałam,że moje dziecko się męczy.Plamy były coraz bardziej czerwone,coraz to większe.Nawilżałam jej skórę tak często jak to tylko było możliwe,ale mimo to widziałam,że jest coraz gorzej.
Postanowiłam iść jeszcze raz do angielskiej przychodni i poprosić o nowe,inne niż dotychczas otrzymywałam specyfiki,które miałam nadzieję w końcu pomogą mojemu dziecku i wtedy otrzymałam:
-OILATUM PLUS BATH ADDIDTIVE 500ML- płyn do kąpieli zamiast mydła,moczyć przez 10-15minut,stosować raz dziennie
-AVEENTO CREAM- balsam do twarzy i ciała aktywnie nawilżający
-ALLERIEF 2mg per 5ml ORAL SOLUTION- syrop przeciwko swędzeniu a także zaczerwienieniu i obrzękowi,podawać dwa razy dziennie po 2,5ml
-FUCIBET CREAM(fusidic acid/betamethasone 30g)- krem zmniejszający stan zapalny skóry,rodzaj antybiotyku,używać dwa razy dziennie
Stosując regularnie w/w specyfiki po paru dniach już widziałam poprawę u mojej córeczki.Wiem że każdy reaguje inaczej na dany lek,maść czy krem ale może akurat podane przeze mnie nazwy przydadzą się komuś z Was i pomogą Wam tak jak mojemu dziecku :)
pzdr i życzę powodzenia

Witam. Ja z egzemą rąk

Witam.
Ja z egzemą rąk męczyłam się od 2 lat, kilku lekarzy mnóstwo teorii, kupa kasy na leki i srodki wspomagające, tysiace badań i nic. Była mzałamana. Od ostatniego dermatologa dostałam serie leków i maści jedne na noc inne na popołudnie inne na rano itd. Była niewielka poprawa ale nic żadnych rewelacji aż w końcu jedna z klientek w mojej firmie powiedziała mi o zielu ostrokrzenia zwanym inaczej czarcim żebrem. Nie miałam już nic do stracenia. pomyślałam że spróbóje bo bół i dyskomfort były już niedozniesienia.
Zamówiłam go w aptece internetowej. Jakim było moje zaskoczenie gdy po tygodniu moczenia rąk raz dziennie w tym wywarze zobaczyłam własną zdrową skóre, jeszcze zaczerwienioną ale już nie pękającą, bez bólu. Dwa latamęczyła się z tym cholerstwem a teraz światełko w tunelu. Do tego smaruje ręcze na noc maścią nagietkową by zaleczyć pęknięcia skóry, w ciągu dnia smaruje je jedynie kremem do rąk z mleka koziego. Gorąco polecam te ziólka. mam nadzieje że komuś pomogę bo sama wiem jak długo szukłam rozwiązanie tego problemu.

jesteście popierdoleni

jesteście popierdoleni skurwysyny

gdzie się wychowałeś

gdzie się wychowałeś ;przy świnkach nie obrażając świnek mówię pięknie

Witam od lutego 3 raz mam

Witam od lutego 3 raz mam egzemę.Mi pomaga maśc z nagietka leczy pęknięcia rąk, a dzisiaj kupiłam maśc żywokostową i powiem wam że za 3 razem ten wysyp mam mniejszy ponieważ nie drapię tego, dzisiaj zaczynam pic mieszankę ziół napar z koniczyny,pokrzywy i odwaru z korzenia łopianu. Koniec ze sterydami zaufam ziołom bo co mi innego zostaje:))))Ta choroba to choroba która siedzi w organizmie najpierw trzeba zrobic porządek w środku. Polecam książkę Michała Tombaka jest super bardzo mnie uświadomiła że źle jadłam,że zanieczyszczam wątrobę, jelito grube i właśnie przez zatruwanie organizmu jedzeniem mamy choroby skórne i nie tylko.Polecam bardzo ją przeczytac nie jest droga ok.30zł.

Witam od lutego 3 raz mam

Witam od lutego 3 raz mam egzemę.Mi pomaga maśc z nagietka leczy pęknięcia rąk, a dzisiaj kupiłam maśc żywokostową i powiem wam że za 3 razem ten wysyp mam mniejszy ponieważ nie drapię tego, dzisiaj zaczynam pic mieszankę ziół napar z koniczyny,pokrzywy i odwaru z korzenia łopianu. Koniec ze sterydami zaufam ziołom bo co mi innego zostaje:))))Ta choroba to choroba która siedzi w organizmie najpierw trzeba zrobic porządek w środku. Polecam książkę Michała Tombaka jest super bardzo mnie uświadomiła że źle jadłam,że zanieczyszczam wątrobę, jelito grube i właśnie przez zatruwanie organizmu jedzeniem mamy choroby skórne i nie tylko.Polecam bardzo ją przeczytac nie jest droga ok.30zł.

MOGE ZALATWIC ZOLOTOJE

MOGE ZALATWIC ZOLOTOJE MUMIJO – TABLETKI [20 SZT] W OPAKOWANIU. ORGINALNE Z GOR ALTAJ. donroberto66@o2.pl

Witam, mialem atopowe

Witam, mialem atopowe zapalenie na skorze rak przez 25 lat - pojawialo sie na wiosne i trwalo do polowy lata. Leczyli mnie na rozne sposoby - najczesciej sterydami. Po 25 latach stwierdzilem ze trzeba cos z tym zrobic i zrobilem testy alergiczne (alergeny wziewne). Wyszlo mi uczulenie na kurz/roztorcza i rozne pylki. Na kurz bylo najwieksze. Zdecydowalem sie wiec na odczulanie na kurz/roztocza. Bralem leki odczulajace przez ponad pol roku - na poczatku nie bylo widocznej poprawy wiec rok temu zarzucilem dalsze leczenie. W tym roku na wiosne - a wiec w sumei po roku od zakonczenia terapii nei pojawily mi sie wypruski i nie pojawily sie tez do obecnej chwili. Znaczy ze po raz pierwszy od 25 lat nie mam objawow atopowego zapalenia skory. Moja rada - pomysl co moze cie uczulac i sprobuj z odczulaniem. Sterydy to tylko leczenie objawowe. ;)

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania