Osoby nieśmiałe lepiej odczytują mimikę twarzy

EVA_NATURA_KOMFORT_MLODEJ_1900650.jpg

Wiadomo, że osoby nieśmiałe mają problem z patrzeniem w oczy swoim rozmówcom. Jak się jednak okazuje osoby takie mają bardziej rozwinięte zdolności rozpoznawcze stanów emocjonalnych wyczytywanych z mimiki twarzy.

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Południowego Illinois. Wyniki przeprowadzonego przez nich badania są zaskakujące, ponieważ do tej pory sądzono, że osoby nieśmiałe mają tendencję do niepoprawnego interpretowania mimiki. Jedna z doktorantek uniwersytetu - Laura Graves O’Haver tłumaczy skąd może brać się ta różnica „Były to jednak testy z udziałem dzieci, a jak wiadomo, umiejętność odczytywania wyrazu twarzy może zmieniać się wraz z wiekiem”.

Wyniki badań każą w inny sposób spojrzeć na nieśmiałość. Do tej pory sądzono, że jest to negatywna cecha, a jak się okazuje niekoniecznie musi tak być. Graves O’Haver zaprosiła do badania 241 studentów (średnia wieku 19 lat). Pokazano im 110 zdjęć i poproszono o zinterpretowanie wyrazów twarzy osób na nich się znajdujących. Okazało się, że osoby uznane za nieśmiałe dużo lepiej potrafiły określić w jakim stanie znajdowały się osoby na zdjęciach.

Źródło: biomedical.pl

jes to prawda ja mam wlasnie

jes to prawda ja mam wlasnie ten proplem bo jestem niesmiala i choc 53 lata umie wyczytac z twarzy, wystarczy moment ja juz wiem co w tym czlowieku siedzi , ze jest nie wchumorze, cos musialo sie zlego wydarzyc a nawet wiem po oczach ze dana osoba umrze lub na cos zachoruje ale nie mam odwagi o tym mu mowic co go czeka.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania