Problem alkoholowy - kogo dotyka najczęściej?

toast, by Nicholas Tarling/ www.freedigitalphotos.net

Z chorobą alkoholowa w Polsce boryka się ok. 12 proc, czyli nieomal 3 mln osób w wieku produkcyjnym. Kto dokładnie należy do tej grupy? Coraz większa liczba pijących dotyczy…

W dzisiejszych czasach myśląc o alkoholiku wyobrażamy sobie pijących pod sklepem bezdomnych. Ma to jednak niewiele wspólnego z tym jak jest naprawdę. Z chorobą alkoholową coraz częściej borykają się osoby pełniące ważne role społeczne. Najczęściej są to osoby z wyższym wykształceniem posiadające wysoki status społeczny, które mogą latami ukrywać swój problem.

Autorka kampanii „Alkosfery. Picie w biznesklasie" Tatiana Mindewicz-Puacz mówi, że w związku z tym, że osoby takie realizują się zawodowo i z pozoru funkcjonują bez zastrzeżeń, rzadko się o nich mówi.

Najczęściej rodzaj i charakter pracy skłaniają „wysokofunkcjonujących alkoholików” do sięgnięcia po kieliszek. Tłumaczą to na ogół tym, że jest to sposób na poradzenie sobie ze stresem – informuje dyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Adam Chrapiński.

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania