W walce z otyłością – jabłko

Measuring Tape Around Apple, nixxphotography / freedigitalphotos.net

Powszechnie wiadomo, że owoce są zdrowe i nie należy ich unikać. Dostarczają naszemu organizmowi wiele niezbędnych witamin i składników mineralnych. Naukowcy z Uniwersytetu Iowa w najnowszym swoim badaniu wzięli na cel jabłka. A konkretnie skórkę jabłka.

Istnieje związek znajdujący się w skórce, który nazywany jest kwasem ursolowym. Jak pokazały wyniki badań – może on skutecznie uchronić nas przed otyłością. Samo badanie przeprowadzone zostało na myszach, które były na wysoko-tłuszczowej diecie. Okazało się, że u myszy, które spożywały dodatkowo kwas ursolowy, bardziej wykształciła się masa mięśniowa, a mniej tkanka tłuszczowa. Wytworzyło się również więcej brązowego tłuszczu, który skutecznie i szybko spala kalorie.

Dr Christopher Adams, profesor nadzwyczajny z Uniwersytetu Iowa podkreśla „ponieważ mięśnie skutecznie uczestniczą w spalaniu kalorii, ich wzrost u myszy przyjmujących kwas ursolowy może być kluczowy dla wyjaśnienia w jaki sposób może on redukować otyłość(...) jednakże, nieoczekiwany wzrost poziomu brązowego tłuszczu może również wspomóc ochronę przeciwko otyłości”.

Do tej pory nie przeprowadzono jeszcze badań na ludziach. Nie zawsze badania na gryzoniach dają taki sam efekt. Nie wiadomo więc, czy kwas ursolowy będzie miał równie zbawienny wpływ jeśli chodzi o naszą figurę i zdrowie. Pozostaje nam czekać na dalsze badania, a jedno jabłko dziennie na pewno nam nie zaszkodzi.

Źródło: biomedical.pl

serdecznie polecam -

serdecznie polecam - skutecznie i bezpiecznie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania