Wścieklizna zabija każdego dnia 160 osób na świecie

pies chory na wściekliznę, pl.wikipedia.org

Badacze odkryli, że na całym świecie każdego dnia 160 osób umiera z powodu psiej wścieklizny. Szacuje się, że 59 tys. ludzi co roku umiera w wyniku tej choroby, której można przecież zapobiec.

Badanie opublikowane w czasopiśmie PLOS Neglected Tropical Disease stanowi pierwszą ocenę wpływu psiej wścieklizny na skalę globalną, która szacuje jej wpływ na zdrowie publiczne, obciążenie ekonomiczne i mierzy zakres światowych działań kontrolnych.

"To przełomowe badanie jest istotnym krokiem w kierunku poprawy kontroli i ostatecznej eliminacji wścieklizny" twierdzi prof Louis Nel oraz dodaje, że "Zrozumienie rzeczywistego ciężaru pomaga nam określić i zalecać zasoby potrzebne do rozwiązania tej śmiertelnej choroby."

Oprócz dużej ilości zgonów z powodu wścieklizny, autorzy badania szacują, że roczne straty spowodowane przez chorobę wynoszą łącznie około 8.6 miliardów dolarów rocznie. Koszt ten wynika głównie z przedwczesnych zgonów, jednak obejmuje również wydatki na szczepienia oraz utracone dochody poszkodowanych.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania