Wystarczy 5 porcji warzyw i owoców dziennie

Fruits by Suat Eman / www.freedigitalphotos.net

Nowe badanie opublikowane na thebmj.com stwierdza, że 5 porcji owoców i warzyw dziennie jest optymalne dla zmniejszenia ryzyka zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, w tym z powodu chorób układu krążenia. W przeciwieństwie do innego ostatniego badania, żadna z porcji poza początkowymi 5 wydaje się nie mieć dalszego wpływu na śmiertelność.

Ustalono, że spożywanie owoców i warzyw jest istotne dla zmniejszenia ryzyka śmiertelności z powodu chorób, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, jednak wynikom różnych badań brakowało spójności, jeśli chodzi o idealną ilość ich spożycia.

Różne kraje polecają konsumpcję różnych ilości owoców i warzyw przez społeczeństwo. Na przykład, gdy rząd USA zalecał spożywanie 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia, rząd australijski polecał spożywanie 5 porcji warzyw i 2 porcji owoców.

Badanie, które zostało opublikowane w czasopiśmie Journal of Epidemiology and Community Health wcześniej w roku, sugerowało, że ludzie powinni spożywać 7 porcji owoców i warzyw każdego dnia. Te odkrycia nie są zgodne z nowym badaniem, jednak, zostało przeprowadzone przez zespół naukowców z siedziby w Chinach i USA.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania