Jesz to, co lubią twoi znajomi?

makaron, by Suat Eman/ www.freedigitalphotos.net

Badania psychologów amerykańskich opublikowane w tygodniku Time wykazały, że w towarzystwie, oprócz tych potraw, które lubimy i do których przywykliśmy, wybieramy również te, które lubią nasi przyjaciele i znajomi.

Badania prowadzili naukowcy z University of Illinois w Urbana-Champaign oraz Oklahoma State University. Przekonali oni jedną z restauracji w Stillwater w stanie Oklahoma, do przeprowadzenia eksperymentu, w trakcie którego przez okres 3 miesięcy w 2010 r. klientom proponowano trzy różne karty menu. Dwie z tych kart ułożyli psychologowie, natomiast ostatnia była kartą, którą zwykle oferowała restauracja.

Wyniki badania pokazały, że ludzie łatwo poddają się presji otoczenia. Klienci, szczególnie w towarzystwie innych osób, wybierali częściej potrawy zdrowsze z karty z kolorowymi sygnalizatorami- karta,w której przy potrawie podano jej kaloryczność i oznaczono ją kolorem światła ruchu drogowego.

Jedna z autorek badania Brenna Ellison z University of Illinois twierdzi, że z większą chęcią wybieramy potrawy, które są tłustsze i droższe, gdy podobnie postępują nasi znajomi.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania